sera – jakość od 1970

Od ponad 40 lat firma sera zajmuje się wytwarzaniem innowacyjnych produktów najwyższej jakości do akwariów, stawów i terrariów, będąc jednym z najważniejszych producentów w branży zoologicznej na świecie.

Od początku...

Narodziny firmy sera miały miejsce w 1970 roku. Josef Ravnak, który właśnie zyskał doskonałą reputację w sprzedaży żywego pokarmu, założył wówczas swoje pierwsze przedsiębiorstwo i dokonał  rewolucji w branży zoologicznej, dzięki nowemu jak na owe czasy procesowi liofilizacji. Proces ten umożliwia konserwację pokarmu, takiego jak larwy ochotki, tubifex (rurecznik), artemia, dafnia, przy optymalnym zachowaniu składników odżywczych i witamin.

 

Od samego początku dla pana Josef’a Ravnak’a najważniejsza jest jakość wytwarzanych pokarmów. Nieustanne doskonalenie metod produkcji i dokładna kontrola produktów gwarantują ich najwyższą jakość.  

 

W ciągu następnych lat wzrastał zakres produktów, był stale optymalizowany i poszerzany. Oprócz rozmaitych pokarmów, jak pokarm w płatkach sera vipan, który został wprowadzony na rynek w 1972 roku i po dziś dzień jest bestseller'em, oferta firmy sera została poszerzona o produkty do uzdatniania wody, między innymi sera aquatan. Nastąpił również rozwój środków do nawożenia i pielęgnacji roślin akwariowych i pielęgnacji ryb. Ponadto, opracowano i udoskonalono serię testów do monitorowania parametrów wody. 

Pod koniec lat 70-tych firma sera zaangażowała się w sektor produktów stawowych, tworząc szeroką gamę różnego rodzaju pokarmów, a także środków do pielęgnacji i uzdatniania wody w stawie. Do oferty dodano również produkty dla żółwi i gadów.

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ofertę produktów firmy sera wzbogaciły starannie dopracowane środki pielęgnacyjne, produkty do uzdatniania wody, takie jak sera bio nitrivec, testy do monitorowania parametrów wody oraz osprzęt techniczny.

Oferta "techniczna" obejmuje różnego rodzaju filtry, wkłady do filtrów, mierniki wartości pH i przewodności, dobrze zbalansowany zakres grzałek i nie mniej ważne komponenty do nawożenia, w celu optymalnego zaopatrzenia roślin wodnych w CO2 . Gama produktów dla gadów, ptaków i małych zwierząt zawiera naturalne środki do ich pielęgnacji i leczenia.


Odzwierciedleniem zróżnicowanych potrzeb żywieniowych ryb i żółwi jest szeroki wybór pokarmów specjalnie dla nich przeznaczonych - od pokarmów w płatkach, przez pokarm w tabletkach i granulkach, aż po bardzo wysokiej jakości pokarm liofilizowany (FD).

... po dziś dzień ...

Przemiana firmy sera w jednego z najważniejszych producentów na świecie odbyła się bardzo szybko. Jakość produktów sera, "Made in Germany", stała się rozpoznawalna i pożądana, obejmując cały świat. Sukces firmy przerósł oczekiwania jej założyciela, pana Josef'a Ravnak'a i jego żony Anny, których celem było uczynienie akwarystyki przyjemnym i ciekawym hobby dla każdego. Udało się, dzięki innowacyjnemu podejściu, poświęceniu i dbaniu o jakość. Filozofia firmy opiera się na haśle:

"Dla wodnego świata zgodnego z naturą".

Obecnie, oferta obejmuje niemalże kompletną gamę produktów dostosowanych do akwariów słodkowodnych, morskich, stawów i terrariów, które umożliwiają początkującym hobbystom łatwy start, a doświadczonym - pozwalają czerpać radość ze swej pasji.

Na przykład, dzięki wysokiej jakości kompletnym systemom, takim jak "inteligentne" akwarium sera Biotop Nano Cube 60 czy terrarium sera reptil Biotop 60, codzienna opieka jest jeszcze prostsza. Staw to hobby będące większym wyzwaniem, ponieważ zarówno staw, jak i jego mieszkańcy wymagają szczególnej opieki. Firma sera wyznacza standardy również w tym przypadku, np. z sera KOI Professional Complete Set.

Oprócz nowości technicznych, firma sera ma zawsze na względzie dobre samopoczucie i jak najlepsze zdrowie hodowanych zwierząt, a także atrakcyjny wygląd akwariów, terrariów i stawów.

... i jutro.

Firma sera projektuje przyszłość. Dlatego też, posiada własne laboratorium, w którym zatrudnia kompetentnych specjalistów z dziedziny chemii, biologii czy nauk weterynaryjnych. Uzyskane wyniki badań są bezpośrednio, a zatem bez opóźnień, przekazywane do działu rozwoju produktów, produkcji i kontroli jakości.

Mówiąc o jakości: sera gwarantuje jakość produktów, przestrzegając rygorystycznych zasad Dobrej Praktyki Produkcyjnej (ang. GMP). Przepisy te są znane na całym świecie. Wspierają ochronę konsumentów oraz rozciągają się na cały proces produkcji: od kontroli jakości surowców, przez etapy ich przetwarzania, aż po produkt końcowy. 

Firma sera nie ustaje w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań, cały czas mając na względzie podnoszenie jakości i funkcjonalności swych produktów, tak aby miłośnicy akwariów, terrariów i właściciele stawów ogrodowych mogli za każdym razem na nowo cieszyć się swym hobby.

 

 

To właśnie oznacza "sera" - dziś, jak i 40 lat temu.

 

sera poradniki

Przejrzyj nasz szeroki wybór poradników. Od pierwszych kroków, przez prawidłowe żywienie, po tematy związane ze zdrowiem…

sera poradniki