Woda morska

sera: sól morska wolna od zanieczyszczeń

Ulepszona receptura

Akwaria morskie są wrażliwymi ekosystemami. Kolorowe ryby mają wysokie wymagania względem swojego środowiska życia. sera oferuje entuzjastom ryb swoje sole morskie do przygotowywania wody morskiej, sera marin salt i sera marin reef salt. Nowe, całkowicie syntetyczne, a co za tym idzie wolne od zanieczyszczeń mieszanki, są w pełni przekonującym produktem.

W przeciwieństwie do soli naturalnych, które są pozyskiwane z natury poprzez odparowywanie wody morskiej, a co za tym idzie, mogą zawierać zanieczyszczenia, sole sera powstają w wyniku mieszania pojedynczych, czystych komponentów. Są one dlatego w pełni syntetyczne i wolne od zanieczyszczeń. Dzięki swojej drobnoziarnistej i natychmiast rozpuszczalnej strukturze, sera marin salt i sera marin reef salt nie powodują żadnego zmętnienia wody. Ponadto, zawierają wszystkie istotne minerały obecne w wodzie oraz nie zawierają bromu. Nawet wrażliwe zwierzęta nie sygnalizują stresu w przypadku podmian dużej ilości wody.

Dodatkowa optymalizacja soli sera marin: twardość węglanowa sera marin salt została podniesiona do 10° dKH, co prowadzi do istotnie lepszej stabilizacji wartości pH w wodzie. Dostarcza ponadto substancji potrzebnych do wzrostu twardych koralowców, małży i alg.

 

Dodatkowe ulepszenie sera marin reef salt: sól morską do akwariów rafowych cechuje nowa formuła alkaliczna. Zawarte pierwiastki śladowe rubid, potas i lit zapewniają, między innymi, silniejszą pigmentację twardych koralowców oraz wyjątkowo intensywne, jasne kolory.

W porównaniu do sera marin salt, sera marin reef salt zawiera wyższą ilość wapnia i magnezu. Jest to szczególnie korzystne dla rosnących alg wapiennych, które mają zwiększone zapotrzebowanie na magnez.

 

 


 

sera poradniki

Przejrzyj nasz szeroki wybór poradników. Od pierwszych kroków, przez prawidłowe żywienie, po tematy związane ze zdrowiem…

sera poradniki