Staw

Rajskie stawy bez glonów

Wodne oazy w dobrej kondycji

Wreszcie wiosna: słońce połyskuje na powierzchni wody, ryby pływają majestatycznie, słychać bzyczenie owadów. Wszystko rośnie i kwitnie, rośliny budzą się do nowego życia - niestety, glony również. sera pond algovec kits 1 i 2, usuwając glony i zapobiegając ich ponownemu formowaniu się, zmieniają staw w wodny raj.

Rajskie stawy - z produktami sera. Zdjęcie: sera

Koszenie trawy, pielenie chwastów i podlewanie - wszystko to sprawia, że ogród jest dobrze utrzymany i piękny. A na czym polegają skuteczne prace pielęgnacyjne stawu?

"Zielona woda", będąca wynikiem unoszących się w niej glonów, psuje efekt w każdym stawie, tak samo, jak chwasty zarastające grządki kwiatowe.

Koszenie trawy, pielenie chwastów i podlewanie - sprawia to, że ogród jest dobrze utrzymany i piękny. A na czym polegają skuteczne prace pielęgnacyjne stawu?

"Zielona woda", będąca wynikiem unoszących się w niej glonów, psuje efekt w każdym stawie, podobnie jak chwasty zarastające grządki kwiatowe. Pływające w wodzie glony powodują jej zmętnienie, podczas gdy glony nitkowate porastają rośliny i skały w pobliżu brzegów stawu, tworząc przypominające mech połacie.

Przyczyną ich obecności jest nadmiar składników odżywczych i światła słonecznego. Jednak nieprawidłowo zbalansowane parametry wody lub niedostateczna konkurencja roślin mogą stanowić dodatkowe przyczyny. sera lista kontrolna glonów umożliwia łatwe znalezienie przyczyn i rozwiązań.

W przypadku pojawienia się glonów istotna jest szybka reakcja. Skuteczne rozwiązanie: sera algovec kit 1 i 2. Obydwa kompletne systemy regulują na długo wodę w stawie bez istotnego nakładu pracy.

sera pond algovec kit 1 zawiera sera pond algokill*, który jest bardzo skuteczny w walce z odpornymi glonami nitkowatymi. sera pond crystal z sera algovec kit 2 wiąże unoszące się glony i umożliwia ich zebranie przez filtr. Dawkowanie jest łatwe, zanieczyszczenie wody minimalne, a staw wolny od silnego wzrostu glonów już po krótkiej chwili.

Każdy z dwóch zestawów zawiera sera pond algenstop* do zwalczania glonów w długotrwały sposób, sera pond bio balance do stabilizacji wody i sera kH-test do precyzyjnego pomiaru wody.

Kolejna zaleta: Obydwa kompletne zestawy wystarczają na 5 000 litrów wody w stawie i mogą być wspólnie stosowane.

Właściwy know-how i produkty sera sprawią, że utrzymanie pięknego stawu będzie łatwe, a nakład pracy nieduży. Rekonstrukcja naturalnej równowagi zapobiegnie na długo niekontrolowanemu wzrostowi glonów.

* Zachowaj ostrożność podczas stosowania biocydów. Przed użyciem zawsze czytaj etykietę oraz instrukcję stosowania.


 

sera poradniki

Przejrzyj nasz szeroki wybór poradników. Od pierwszych kroków, przez prawidłowe żywienie, po tematy związane ze zdrowiem…

sera poradniki