Staw

Filtr stawowy sera KOI Professional 24000

Małe glony nie mają szans

Właściciele stawów mogą od dawna polegać na filtrze stawowym sera KOI Professional 24000 pond filter. Zapewnia on optymalny rozkład składników odżywczych i krystalicznie czystą wodę. Teraz, właściciele stawu mają dostęp do ulepszonej wersji filtra. Nowa generacja zawiera drobnoziarniste gąbki filtracyjne i system przelewowy. Pozwala to na skuteczne filtrowanie nawet jednokomórkowych glonów.

Nowej generacji sera KOI Professional 24000 pond filter zapewnia drobnoziarniste gąbki filtracyjne i system przelewowy. Zdjęcie : sera

Każdy właściciel stawu wie, że jednokomórkowe glony, uzależnione od składników odżywczych, obecności organizmów zwierzęcych oraz światła, pojawiają się głównie wiosną. Problemem jest ich mały rozmiar, który uniemożliwia wyłapywanie przez filtr, co prowadzi do mętnej, zielonej wody.

Najnowsza generacja sera KOI Professional 24000 pond filter rozwiązuje ten problem.

Dzięki drobnoziarnistym gąbkom filtracyjnym, transportowane do filtra jednokomórkowe glony , usuwane są z wody bez dodatkowego zużycia energii. Dwie pionowo umiejscowione mikro gąbki zatrzymują glony w przeciwnym kierunku. W przypadku, gdy gąbki zatkają się z powodu zbyt długich przerw w czyszczeniu, woda dostanie się bezpośrednio do biologicznego systemu filtracyjnego za pomocą systemu przelewowego. Możliwość wymiany i wypłukania gąbek filtracyjnych podczas działania filtra stanowi szczególne udogodnienie.

Tak, jak w przypadku poprzedniej wersji, ulepszony sera KOI Professional 24000 pond filter przekonuje wielostopniową filtracją. Woda jest w pierwszej kolejności kierowana przez 200 µm sito rozdzielające ze stali nierdzewnej, gdzie usuwane są części liści i inne cząsteczki. Mata Matala wzbogaca wodę w tlen. Następnie, około 30 litrów sera siporax Professional wewnątrz komory zbierającej zapewnia oczyszczenie biologiczne wody. Opcjonalnie, właściciele stawów mogą także zainstalować sera pond UV-C System 55 W w celu redukcji patogenów. Skutecznie zapobiega to niechcianym glonom i mikroorganizmom. Ten filtr wysokiej jakości jest opcjonalnie dostępny wraz z dwoma skutecznymi i energooszczędnymi pompami sera pond PP 12000 multi-purpose pumps, które zapewniają idealny ruch wody przy 10 000 litrach na godzinę.

 


 

sera poradniki

Przejrzyj nasz szeroki wybór poradników. Od pierwszych kroków, przez prawidłowe żywienie, po tematy związane ze zdrowiem…

sera poradniki